Masaż – pomysł na biznes

Szukasz pomysłu na rozkręcenie własnego biznesu? A może chciałbyś znaleźć dodatkowe zajęcie, które przyniesie ci nie tylko korzyści finansowe, ale i dodatkowe umiejętności oraz satysfakcję? Jeżeli jesteś osobą energiczną, lubisz kontakt z ludźmi i masz siłę w rękach – ten artykuł skierowany jest do Ciebie.

Po pierwsze – kurs masażu

Masaż nie tylko poprawia zdrowie, samopoczucie ale jest doskonałą formą relaksu. Masaże już od dłuższego czasu cieszą się sporym zainteresowaniem wśród społeczności, dlatego też coraz więcej osób interesuje się kursami masażu. Taki kurs masażu Poznań to nie tylko pomysł na nową działalność, ale i pozyskanie dodatkowych umiejętności dla rehabilitantów czy fizjoterapeutów. Kursy te najczęściej odbywają się w weekendy, a ich głównym celem jest nauka praktyczna masażu. Kursanci uczą się różnych technik masażu w małych, kameralnych grupach. Kurs wieńczy egzamin, po którym uczestnicy otrzymują certyfikaty umożliwiające wykonywanie zawodu.

Po drugie – rodzaje masaży

Czego można się nauczyć na takim kursie? Przede wszystkim masażu klasycznego, który stanowi podstawę umiejętności każdego masażysty. Przy pomocy różnych środków kosmetycznych takich jak: oliwki, balsamy itp. kursanci uczą się różnych technik i form masażu. Opanowanie innych rodzajów masażu takich jak: relaksacyjny, masaż czekoladowy, masaż świecą czy gorącymi kamieniami – będzie już przyjemnością.

Po trzecie – koszty kursu

Kurs masażu w Poznaniu to koszt około 1000 zł (zobacz tutaj). Osoby, które z powodzeniem ukończyły taki kurs i zajmują się na co dzień profesjonalnym masażem, bezapelacyjnie twierdzą, iż jest to godna inwestycja w rozwój samego siebie.

Zima w pełni, więc może warto zainwestować w swój rozwój i zapisać się na taki kurs? Jeśli nie chcemy być profesjonalnym masażystą, to na pewno te umiejętności przydadzą nam się w stosunku do bliskich osób.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.