Nietypowe metody leczenia w ortopedii

terapia cranio sacralna kursJedną z najbardziej nietypowych metod leczenia schorzeń ortopedycznych okazuje się terapia czaszkowo krzyżowa kurs. Terapia ta tyczy się przede wszystkim relacji pomiędzy miednicą, kręgosłupem a czaszką. Jest to terapia biorąca bezpośrednio z metod niekonwencjonalnej medycyny, w ramach której wykorzystuje się wpływ wibracji pomiędzy mózgiem, czaszką a podstawą kręgosłupa.

Metoda prowadzenia terapii

Sama w sobie terapia cranio sacralna kurs jest bardzo prosta – zobacz teraz. Opiera się ona o koncepcję cząstek energetycznych, które krążą po organizmie i przekładają się na stan zdrowia, dobrego samopoczucia i braku dolegliwości. W wibracjach podstawy czaszki i rezonansu kręgosłupa upatruje się wpływu na stres, depresję, inne stany psychiatryczne oraz ogólny poziom funkcjonowania. Terapia ta ma być szczególnie skuteczna w przypadku chorób sercowo-naczyniowych, neurologicznych, przewlekłych dolegliwości bólowych i nie tylko.

Czy to działa?

Wiele osób podchodzi bardzo sceptycznie do tej terapii. Nie ma się czemu dziwić. Sama w sobie terapia budzi wiele kontrowersji, ale jest też gros osób, którym ona autentycznie pomogła. Nie można więc deprecjonować tych głosów. Warto zainteresować się nowoczesnymi metodami rehabilitacji medycznej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.